Rozrywka

Puzzle – dlaczego warto podarować je małemu dziecku?

Dla dzieci zabawa jest tym, czym dla dorosłych jest praca i trening. Poprzez zabawę dzieci poznają świat i rozwijają swoje umiejętności, dzięki czemu stają się naprawdę mądrymi maluchami. To niesamowite, ile mocy tkwi w umyśle małego dziecka. Zachęcamy do stymulowania rozwoju dzieci i tak się składa, że ​​puzzle są do tego idealne!

Puzzle jako porządna dawka wiedzy i umiejętności?

Eksperci zalecają, aby dziecięce pokoje były pełne kolorów, a dostępne w sklepach zabawki czasem wręcz wołają o pomstę do producenta, są krzykliwe i kiczowate. Jest to jednak efekt zamierzony, gdyż bogactwo barw, dźwięków i kształtów pozytywnie wpływa na mózg dziecka, zachęcając go do pracy i tworzenia nowych połączeń nerwowych.

Połączenia nerwowe, praca, jak poważnie to wszystko brzmi! Ale uspokój się, zachęcając dziecko do zabawy, nie męczysz go ani nie zmuszasz do uczenia się nowych rzeczy. Dziecko nie odczuwa ogromnych postępów, jakie robi każdego dnia, a to jest jedna z najbardziej fascynujących rzeczy w dzieciństwie.

Zadaniem rodzica jest nie tyle wspieranie rozwoju dziecka, bo tak naprawdę dzieci zachęcają się, ale nie ograniczanie rozwoju malucha. Nie wymagajmy od dzieci ciszy i ciągłej zabawy bez przeszkadzania dorosłym. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, ale dzieci muszą być trochę głośne i ciekawskie.

Na koniec skupmy się na fajnych, pomysłowych zabawkach, które przyniosą korzyści Twojemu dziecku. Zamiast gry samochodowej na tablecie, samochody zabawkowe w prawdziwym życiu. Przedmioty dostępne w pokoju i Twoja wyobraźnia posłużą jako tor do jazdy. Czy rozumiesz, o co chodzi? Puzzle to także świetny sposób na kreowanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia. Stara jak świat. Lubiany przez dzieci i dorosłych. Ten dreszczyk czeka na cały obraz! Nie ma mowy o nudzie.

Jakie są zalety układania puzzli dla dzieci?

Układanie puzzli jest po prostu interesujące na świecie. Dzięki zaawansowanym łamigłówkom możesz spędzić godziny i całkowicie stracić poczucie czasu. Układając puzzle dziecko uczy się cierpliwości, koncentracji i logicznego myślenia. Rozwija samodzielność, kreatywność i zdolności motoryczne. Zaczyna rozumieć przyczynę i skutek, a w swojej uroczej główce tworzy tony nowych połączeń neuronów, rozwijając inteligencję. A co najlepsze, dziecko nie ma pojęcia, jaką świetną robotę wykonuje! Po zabawie nie chce się nawet zdrzemnąć, podczas gdy dorośli męczą się samym patrzeniem!

Każdy z nas otrzymał od rodziców komplet genów, a wraz z nimi pewne predyspozycje, zasoby i trudności, do których należą np. genetyczne choroby oczu. Bez względu na rodzaj nabytków i strat genetycznych, dziecko ma szansę na imponujący rozwój. I pomyśleć, że wystarczy sama zabawa!

Puzzle to świetny rodzaj zabawki, która jest idealna dla dzieci w każdym wieku. Co więcej, puzzle są dobrze wycenione, a wybór na rynku jest absolutnie potężny. Są szanse, że jeśli Twój syn jest fanem kosmicznych małp latających w oceanie, to właśnie taką zagadkę znajdzie dla siebie. W świecie zabawy nie ma miejsca na nudę i sztampowe wzory!

Polecane puzzle dla chłopców i dziewczynek

Pokochały je również nasze dzieci, zwłaszcza te, które łączą puzzle z ciekawostkami, np. o planetach czy dinozaurach. Jakoś dzieci uwielbiają dinozaury.

Świetnym przykładem ciekawych puzzli dla starszych dzieci jest 200-elementowa układanka, przedstawiająca właśnie dinozaury. Do układanki dołączone są 2 szkła powiększające, które całkowicie zmieniają obraz układanki. To nie są puzzle, to niesamowita przygoda dla małych odkrywców! Kawałki puzzli w formie naklejek kryją podobne niespodzianki. Wszystkie dzieci uwielbiają naklejki!

Za pomocą puzzli dzieci mogą odkrywać ciekawe historie, odkrywać różne zakątki świata, takie jak średniowieczny Rzym, i układać zdjęcia czegoś, co znają i kochają. Na przykład zwierzęta, księżniczki lub wróżki. M

Możliwość komentowania Puzzle – dlaczego warto podarować je małemu dziecku? została wyłączona